Tacize Karşı İç Çamaşırı Tasarlayan Küçük Kıza Tebrik Mesajı Yağıyor!

Tacize Karşı İç Çamaşırı Tasarlayan Küçük Kıza Tebrik Mesajı Yağıyor!

10 Ocak 2018 14:35

Dünya

Sayfa Görüntüleme : 501

Yorum Sayısı : 0
 

Hindistan'ın Farukabad kentinde yaşayan Seenu Kumari, tasarımı ile Hindistan'ın gündemine oturdu.

 Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaltinin Farukabad kentinde yaşayan yoksul aile kızı Seenu Kumari, kendi icadı olan "anti-tecavüz" külot-iç çamaşırı ile Hindistan'ın gündemine oturdu.Harçlıklarından biriktirdiği yaklaşık 250 TL ile aldığı malzemelerle ürettiği anti-tecavüz külot, bir anda toplu tecavüzlerin çok yaygın olduğu Hindistan'da kadınların yaşam umudu haline geldi.
 
Kurşun geçirmez ve bıçakla kesilemez kumaştan üretilen anti-tecavüz külotun üzerindeki kemer, kişi tarafından özel şifre ile kilitleniyor. Şifre girilmedikçe açılmayan külot kemeri üzerinde GPS cihazı ve video kamera gözü de bulunuyor.
 
Dolayısıyla olası bir tecavüz girişimi durumunda kadın külotun kemeri üzerindeki düğmeye basarak polis acil yardım sinyali gönderebiliyor ve polis külotun üzerindeki GPS'ten de olay yerini süratle tespit edebiliyor. 
 
Kendi icadı ve imalatı olan anti tecavüz külodu tanıttığı videoyu internet üzerinden paylaşan genç kıza çok sayıda tebrik ve teşekkür mesajı yağarken, şu ana kadar birkaç yerden de külodun seri üretimi ve patentinin alınarak işbirliği yapmak istediklerini belirten teklifler gelmiş.
 
Genç kızın icadını tanıttığı videoya gelen mesajlarda çoğu kadın fiyatını ve nereden alabileceklerini sorarken, genç kız henüz seri üretim olmadığı için kendi harçlığıyla ürettiği tek külot dışında elinde ikinci bir ürün olmadığı yanıtını veriyor.
 
 
 


Anahtar Kelimeler : Hindistan'ın , Farukabad , kentinde , yaşayan , , Seenu , Kumari , , , tasarımı , ile , Hindistan'ın , gündemine , oturdu. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Dünya haberleri