Ruhani ABD' ye Boyun Eğmeyeceğiz

Ruhani ABD' ye Boyun Eğmeyeceğiz

19 Kasım 2018 11:06

Dünya

Sayfa Görüntüleme : 240

Yorum Sayısı : 0
 

Ruhani, Khoy kentinde yaptığı ve devlet televizyonunda canlı yayınlanan konuşmasında, “Amerika Yemen’den Irak’a kadar bölgedeki başarısızlıkları için bizi suçluyor. İran’a karşı yürütülen psikolojik savaşın bir parçası olan bu baskıya boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Ruhani  “Petrol ihracatımızı durdurmayı başaramadılar. Petrol ihraç etmeye devam edeceğiz” dedi.
 
Ruhani ayrıca yaptığı açıklamada Amerika’nın ihtiyaç duyduğu uluslararası destekten yoksun olduğunu söylerken, 8 büyük alıcı ile anlaştıklarını belirtti.
 
İran Cumhurbaşkanı konuşmasının devamında “Amerika Siyonist rejim destekçisi ülkeler hariç başka bir ülkeden İran’a yaptığı baskılar konusunda destek alamamaktadır. İran pek çok ülkenin desteğini arkasına alış durumdadır” dedi.
 
Amerika’nın fes ettiği ancak AB’nin de içerisinde yer aldığı eski anlaşmayı imzalamış ülkelere yönelik olarak Ruhani, İran’ın anlaşmada üzerine düşenleri yapmaya diğer ülkeler de kendi paylarına düşeni gerçekleştirdikleri sürece devam edeceğini belirtti.


Anahtar Kelimeler : Ruhani , , Khoy , kentinde , yaptığı , ve , devlet , televizyonunda , canlı , yayınlanan , konuşmasında , , “Amerika , Yemen’den , Irak’a , kadar , bölgedeki , başarısızlıkları , için , bizi , suçluyor. , İran’a , karşı , yürütülen , psikolojik , savaşın , bir , parçası , olan , bu , baskıya , boyun , eğmeyeceğiz” , dedi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Dünya haberleri