Prim Borcu Olan Bağ-Kur'luya Müjde

Prim Borcu Olan Bağ-Kur'luya Müjde

07 Ağustos 2017 18:42

Ekonomi

Sayfa Görüntüleme : 393

Yorum Sayısı : 0
 

Yaş ve sigortalılık süresini doldurmuş ama prim borcu nedeniyle emekli olamayan Bağ-Kur'lulara önemli bir imkan sağlandı.

 Yapılandırma kapsamındaki Bağ-Kur'lulara düşük faizli kredi yolu açıldı. Bağ- Kur'lular krediyle borcu kapatıp, bağlanacak emekli maaşıyla geri ödemesini yapacak.
 
 Sigortalılara hazırlanan kanun kapsamına giren borçlarını 30 Haziran 2017 tarihi mesai bitimine kadar yapılandırma ve 31 Ağustos 2017'ye kadar ödeme imkanı tanındığını hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı  Bendevi Palandöken, imzalanan protokolün ardından 90 bini aşkın Bağ-Kur'luya emeklik yolunun açıldığını belirtti.
 
"Bu protokolle hem yaşını, sigortalılık süresini doldurmuş ancak borcu nedeniyle emekli olamayan vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmiş olacak hem de devlet alacağını tahsil edecek. Şu an emekliliği gelmiş 90 bini aşkın prim borçlusu Bağ-Kur'lu var.
 
Vatandaşlarımız 31 Ağustos 2017'ye kadar bu imkandan bulundukları yerdeki Sosyal Güvenlik Merkezleri'ne ve  Ziraat Bankası şubelerine giderek faydalanabilir."


Anahtar Kelimeler : Yaş , ve , sigortalılık , süresini , doldurmuş , ama , prim , borcu , nedeniyle , emekli , olamayan , Bağ-Kur'lulara , önemli , bir , imkan , sağlandı. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Ekonomi haberleri