Evde Çocuk Bakımı Projesi' nde Önemli Karar

Evde Çocuk Bakımı Projesi' nde Önemli Karar

09 Ağustos 2017 14:23

Ekonomi

Sayfa Görüntüleme : 350

Yorum Sayısı : 0
 

Evde Çocuk Bakımı Projesi sona eriyor.

Evde Çocuk Bakımı Projesi'ni  SGK, kurum destek ödemesi için hak ediş ayının Ağustos 2017'de sona ereceğini duyurdu.
 'Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi'nin 31 Ekim 2017 tarihi itibariyle sona ereceği belirtildi. Proje kapsamındaki son bakıcı desteği ise Ağustos 2017 dönemi için verilecek.
Projeden faydalananların uyarıldığı açıklamada 
 
 Lütfen bakıcınızın Ağustos ayı maaşını ve sigorta primini  Eylül ayı içinde mutlaka ödeyiniz. Son hak ettiğiniz hibe 15-25 Ekim tarihleri arasında tarafınıza ödenecektir. 25 Ekim 2017 tarihinden sonra raporlama işlemleri sebebiyle kesinlikle proje kapsamında bir ödeme yapılamayacaktır. 
Ağustos 2017 dönemini son hak ediş ayı olduğunun vurgulandığı açıklamada, "Faydalanıcı annelerimizin  Eylül 2017 ve sonrası dönemde çalıştıracakları bakıcılar için projemizden destek alması maalesef mümkün değildir. Söz konusu dönemde bakıcı çalıştırmaya devam edecek annelerimizin bakıcı maaş ve sigorta primlerini kendi bütçelerinden karşılaması gerekmektedir.  Eylül 2017 ve sonrası dönemde bakıcı çalıştırmayacak faydalanıcılarımızın ise proje ofislerine gelmelerine ve projeden çıkış işlemi yaptırmalarına gerek bulunmamaktadır. Bakıcılarını en son 31 Ağustos 2017 tarihinde çalıştıracak faydalanıcılarımızın işten çıkış işlemlerini 1-10  Eylül 2017 tarihleri arasında yaptırmalarının kanuni mecburiyet olduğunu hatırlatırız" denildi.


Anahtar Kelimeler : Evde , Çocuk , Bakımı , Projesi , sona , eriyor. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Ekonomi haberleri