Vergisini Düzenli Ödeyenlere İndirim Geliyor!

Vergisini  Düzenli Ödeyenlere İndirim Geliyor!

08 Kasım 2017 10:45

Ekonomi

Sayfa Görüntüleme : 488

Yorum Sayısı : 0
 

Bakan Tüfenkci, "Vergisini düzenli ödeyen mükellefe,yüzde 5'i oranında indirim sağlanacak" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı  Bülent Tüfenkci, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile getirilen düzenlemeyle vergiye uyumlu mükelleflere indirim sağlanacağını anımsattı. Tüfenkci, vergisini düzenli ödeyen mükelleflere gelir veya kurumlar vergisi beyannameleri üzerinden hesaplanan verginin yüzde 5'i oranında sağlanacak indirimin 1 Ocak itibarıyla geçerli olacağını bildirdi.
 
 Tüfenkci, "Vergisini düzenli ödeyen mükellefe yıllık gelir veya kurumlar vergisi beyannameleri üzerinden hesaplanan verginin yüzde 5'i oranında indirim sağlanacak. 
 
Bakan Tüfenkci, "Vergi indirimi, her yıl bir önceki yıla ilişkin yeniden değerleme oranında artırılmak suretiyle uygulanacak. Bu şekilde hesaplanan tutarın yüzde 5'ini aşmayan kesirler dikkate alınmayacak.  İndirim hakkı, 1 Ocak'tan itibaren verilmesi gereken yıllık gelir ve kurumlar vergisi beyannamelerinde uygulanacak."
 


Anahtar Kelimeler : Bakan , Tüfenkci , , "Vergisini , düzenli , ödeyen , mükellefe , yüzde , 5'i , oranında , indirim , sağlanacak" , dedi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Ekonomi haberleri