Bakan ''Bugün Ödenecek'' Dedi

Bakan ''Bugün Ödenecek'' Dedi

23 Kasım 2018 10:36

Ekonomi

Sayfa Görüntüleme : 135

Yorum Sayısı : 0
 

Bakan Pakdemirli, çiftçilere 490 milyon TL'lik tarım destekleme ödemelerinin de bugün başlayacağını ve saat 18'de çiftçilerin hesabında olacağını açıkladı.

 
Bakan Pekdemirli, "Önümüzdeki 6 ay içerisinde kasaplık hayvanla ilgili herhangi bir ithalatımız olmayacak. Bunu net söyleyebilirim ama Türkiye et tüketimini 6 kilodan 15 kiloya çıkarırken üretimini yüzde 70 artırmış. Bugün itibarıyla tüketici tercihleri proteinde bir miktar daha ette olduğu için bizim bu konuyla ilgili ithalat bağımlılığımızı tamamen ortadan kaldırmamız 3 senelik bir program. 2021 yılı içinde biz artık 'tamamen Türkiye bu konuda ithalata bağımlı olmaktan kesinlikle çıkacaktır' diyebiliyoruz." dedi.
 
 
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Ucuz eti sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Türkiye'de 81 ilde teşkilatı olan üç büyük markette 29 lira kıyma, 31 lira kuşbaşı et satışları devam etmekte. Bunu da devam ettirebildiğimiz sürece devam ettirmeyi düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.
 
 
Çiftçilere yönelik 490 milyon TL'lik tarım destekleme ödemeleri ile ilgili Bakan Pakdemirli,"Çiftçilere 490 milyon lira tarım destekleme ödemeleri bugün başlıyor" dedi.


Anahtar Kelimeler : Bakan , Pakdemirli , , çiftçilere , 490 , milyon , TL'lik , tarım , destekleme , ödemelerinin , de , bugün , başlayacağını , ve , saat , 18'de , çiftçilerin , hesabında , olacağını , açıkladı. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Ekonomi haberleri