Soğan Kaç Lira Oldu?

Soğan Kaç Lira Oldu?

24 Kasım 2018 13:40

Ekonomi

Sayfa Görüntüleme : 565

Yorum Sayısı : 0
 

Son günlerde soğan fiyatlarında meydana gelen artış sonrasında, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bu konuda çalışma yapılmasına yönelik talimatlar verdi. Talimatlar doğrultusunda başlatılan denetimlerle, marketlerdeki soğan fiyatları ucuzladı.

Bakan Albayrak'ın, soğan fiyatlarında başlatılan spekülatif artışları ve oluşabilecek manipülasyonları önleyici direktifleri doğrultusunda, Ankara'nın merkez ve Polatlı ilçesinde Vergi Dairesi Başkanlığınca denetimler başlatılmıştı. Toptan kuru soğan ticaretine yönelik denetimler hafta boyunca devam etmişti. Ayrıca, toptancı halinde ve hal dışında yapılan satış işlemleri de denetim kapsamına alınmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığının yanı sıra ilgili diğer bakanlıkların da katkısıyla sürdürülen denetim ve çalışmaların sonuçları, Ankara genelindeki 10 zincir markette bugün itibarıyla fiyatlara yansıdı.
 
Başkentteki 10 zincir marketin, soğandaki spekülasyonu ortadan kaldırmaya ve enflasyonla mücadeleye destek kapsamında yaptığı indirim sonrasında, fiyatlar önemli oranda düştü. Böylece, soğanın kilogramı yaklaşık 1,5 lira ucuzlayarak, ortalama 3,5 lira seviyesine indi. Migros, Başgimpa, Akyurt, Gimsa, Altunbilekler, Yunus, Şekerciler, Yeni Çağdaş, Çelikler ve Bim indirim yapan zincir marketler olarak dikkati çekti.


Anahtar Kelimeler : Son , günlerde , soğan , fiyatlarında , meydana , gelen , artış , sonrasında , , Hazine , ve , Maliye , Bakanı , Berat , Albayrak , , bu , konuda , çalışma , yapılmasına , yönelik , talimatlar , verdi. , Talimatlar , doğrultusunda , başlatılan , denetimlerle , , marketlerdeki , soğan , fiyatları , ucuzladı. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Ekonomi haberleri