Cumhurbaşkanı CHP Yürüyüşünü Böyle Eleştirdi

Cumhurbaşkanı CHP Yürüyüşünü Böyle Eleştirdi

16 Haziran 2017 14:45

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 333

Yorum Sayısı : 0
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen " Ankara Devlet Protokol İftarı" programına katıldı.

Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nü eleştirerek, Anayasa'nın 138. maddesini hatırlattı.
 
Erdoğan, herhangi bir isim vermeden,  CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Enis Berberoğlu için başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nü de eleştirdi.
 
Erdoğan "Bir taraftan 'Hukuka saygı' denilip ondan sonra hukuku çiğneme yoluna gitmek kimseye bir şey kazandırmaz. Bir taraftan 'Yasalara uymalıyız' deyip öbür taraftan yasaları birçok taraftan dolaşmak suretiyle ayaklar altına almak kimseye bir şey kazandırmaz.
 Anayasa'nın 138. maddesini hiçbir zaman unutmasınlar. Bu maddeyi onlara hatırlatıyorum ve onun için herkes konumunu iyi bilsin ve o konumunda, oradan bir güç alarak bir yerlere baskı yapma yoluna da gitmesin. Çünkü o onlara hiçbir şey kazandırmaz tam aksine kaybettirir.
 
Görülmekte olan bir dâva hakkında Yasama Meclisinde yargı yetkisinin kullanılması ile ilgili soru sorulamaz, görüşme yapılamaz veya herhangi bir beyanda bulunulamaz.
 


Anahtar Kelimeler : Cumhurbaşkanı , , Recep , Tayyip , Erdoğan , , Cumhurbaşkanlığı , Külliyesi'nde , düzenlenen , " , Ankara , Devlet , Protokol , İftarı" , programına , katıldı. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri