Cumhurbaşkan' ından Öğrencilere Müjde

Cumhurbaşkan' ından Öğrencilere Müjde

08 Ağustos 2017 18:15

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 561

Yorum Sayısı : 0
 

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine müjdeyi verd.

Yeni eğitim ve öğretim yılında burs ve krediler artacak. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan
 
"Geziciler çıktı meydana, dolaştılar. Zannettiler ki, Gezicilerle biz  Türkiye'yi bitiririz. Arkasında emperyalist güç vardı. 11-12 ağaç bir başka yere taşınıyor diye kıyamet koparıyorlardı. Halbuki biz iktidarımız dönemimizde 2.5 milyar ağaç diktik. 
Eğitimde en büyük desteği milli eğitime veriyoruz. Çünkü öğretmenlere ihtiyacımız var. Boş ders olmayacak dedik. Bizim sınıfımızda 170 öğrenci vardı. Biz öğrenci sayısını 30'a indireceğiz dedim. Tüm  Türkiye'de 30'a inmiş vaziyette. 20'li sınıflar da var. Daha iyi olacak bunu da yeterli bulmuyoruz
"Yeni eğitim ve öğretimde burs ve krediler de artacak, lisansüstü, doktora, onlar da artacak. Üniversitelerimizde kalite artacak. 
"Biz gelmeden önce  Türkiye'de, sağlıkta hastayı bir yerden bir yere alıp gitmek ölümdü, ölüm. Yola çıkarken ne dedik, biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Şu anda hastalarda bazı sıkıntılar yaşıyorduk. Yurt dışından gelen ilaçlar falan,  Sağlık Bakanlığı tarafından artık bunlar da ödeniyor. Kanuni gibi. Biz Trabzonlu Kanuni'nin torunuyuz.
"Sosyal adalet bizde var bizde onun gereğini yapıyoruz. Sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunuyor. Yazıklar olsun.  Ankara'dan çıktın  İstanbul'a kadar yürüdün senin güvenliğini kim aldı. O kadar vatandaşa zulmettin, güvenliğini kim aldı? Bu hükümet aldı ya. Hala sözde adalet derken, senin  İzmir Büyükşehir Belediyende grevler var. Orada işçiler adalet arıyor, sen orayı bir hallet de ondan sonra adaleti konuşalım. Adalet, duygusal değildir. Adalet, hissi değildir. Adalet, yürek ister, yürek ve adalet sorumluluk ister. Biz bununla bu yoldayız.
Bir de Artvin-Rize Havalimanı'na başladık. Deniz üzerinde 2 önemli havalimanı sadece Karadenizimizde.
"Japonlar bu ihaleye geldiler, katıldılar. 1.5 milyar dolar buraya kredi temini oldu. 2 bin 500 yataklı bir hastane  İstanbul'a yapılacak. Hani gelmiyorlardı, nasıl geldi? At binenin, kılıç kuşananındır. 
"Ne yazık ki Almanlar son dönemde istikameti kaybettiler. Seçimden dolayı birisi bir tarafa, birisi bir tarafa vuruyor. Biz yolumuza gidiyoruz. Atacağımız bu adımlarla Türkiyemizi çok daha farklı bir konuma getiriyoruz, getireceğiz.
Tepesinde, yapılmakta olan teleferiğinizi gördüm. Bittiği zaman buraya kimler gelecek düşünün. 


Anahtar Kelimeler : Trabzon'un , , Beşikdüzü , ilçesinde , halka , hitap , eden , , Cumhurbaşkanı , , Recep , Tayyip , Erdoğan , , üniversite , öğrencilerine , müjdeyi , verd. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri