Ulu Önder Atatürk'ün Öldüğü Saatte Dünyaya Gelen Bebeğin İsmi Poyraz Ata Oldu

Ulu Önder Atatürk'ün Öldüğü Saatte Dünyaya Gelen Bebeğin İsmi Poyraz Ata Oldu

10 Kasım 2017 15:36

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 442

Yorum Sayısı : 0
 

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde, 10 Kasım'da saat 09.05'te dünyaya gelen bebeğe ailesi 'Poyraz Ata' adını verdi.

Mersin'de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05'te dünyaya gelen bebeğe, 'Poyraz Ata' ismi verildi.
Sakatlığı nedeniyle emekli olan jokey Şenol ile Sabahat Demirkıran çifti, ikinci çocuklarının doğumu için Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Mahmut Güden'e başvurdu. Hamileliğin son döneminde yapılan tetkiklerde, doğum için tıbbi açıdan en uygun tarihin 10 Kasım olduğu belirlendi.
Doğumu yaptıran Opr. Dr. Mahmut Güden ise, bebeğin dünyaya geldiği an ameliyathane saatinin 09.05'i gösterdiğini fark etti.
Anne Demirkıran, "10 Kasım tarihini de doğum saatini planlamadık. Atamızın vefatının yıl dönümünde, onun gözlerini yumduğu saatte oğlumuz dünyaya geldi. Ama yaşadığımız anlamlı durum üzerine Poyraz Ata koymaya karar verdik. Bundan sonra oğlumuza her seslendiğimizde, her doğum gününde, büyük önderimizi anacağız" dedi.
 
 


Anahtar Kelimeler : Mersin'in , , Tarsus , İlçesi'nde , , 10 , Kasım'da , saat , 09.05'te , dünyaya , gelen , bebeğe , ailesi , 'Poyraz , Ata' , adını , verdi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri