FETÖ'den Tutuklanan Nazlı Ilıcak Ve Dİğerleri Hakim Karşısında!

FETÖ'den Tutuklanan Nazlı Ilıcak Ve Dİğerleri Hakim Karşısında!

13 Kasım 2017 13:48

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 418

Yorum Sayısı : 0
 

FETÖ davasında tutuklanan Nazlı Ilıcak, mahkemede ağlayarak tahliyesini istedi.

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanıklar  Nazlı Ilıcak,  Yakup Şimşek, Fevzi Yazıcı ve Şükrü Tuğrul Özşengül hazır bulundu. Diğer tutuklular  Ahmet Altan ve  Mehmet Altan ise SEGBİS ile duruşmaya katıldı.
 
Kendilerine ilişkin avukat görüşme kısıtlılığının sürdüğünü iddia eden  Nazlı Ilıcak, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.Ilıcak, "Attığım Tweetlerimde darbe karşıtı açıklamalar yaptım. ve 'darbeyi lanetliyorum' dedim. Bütün hayatım boyunca darbelere karşı olmuş bir  Nazlı Ilıcak olarak bunu içime sindiremiyorum. 27 Mayıs'tan beri darbelere karşıyım, bu berbat darbe gerçekleşiyor ben  Bodrum'da haber alıyorum. Yok efendim ' Nazlı Ilıcak darbeciymiş', bunu kimseye anlatamazsınız" diye konuştu.
 
SEGBİS'le bulunduğu cezaevinden katılan  Ahmet Altan ise davayla ilgili  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurduğunu, Birleşmiş Milletlerin de bu davada müdahil olduğunu anlatarak, "Raporda mahkemenin tiyatro olduğunu söyledi. Savcının ezbere dayalı tekrarını duyduğumda bir oyuncuyu izlediğimi düşündüm. Dosyaya hakim olmadığını söyleyerek tutukluluk istedi. Bir de adaletten söz ediliyor. Böyle bir ezberle hukuk olmaz." diye konuştu.


Anahtar Kelimeler : , FETÖ , davasında , tutuklanan , Nazlı , Ilıcak , , mahkemede , ağlayarak , tahliyesini , istedi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri