Sefaköy- Başakşehir Havaray Sisteminde Flaş Karar! İptal Edildi

Sefaköy- Başakşehir Havaray Sisteminde Flaş Karar! İptal Edildi

14 Kasım 2017 10:30

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 437

Yorum Sayısı : 0
 

Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi projesi iptal edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Mevlüt Uysal, Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi'nin iptal edildiğini, yerine metro ve hafif raylı sistemin hayata geçirileceğini açıkladı.İBB Başkanı  Mevlüt Uysal,  Sefaköy Beşyol'dan  Başakşehir'e 15 km'lik havaray projesinin iptal edilip, yerine metro ve hafif raylı sistem olarak projenin revize edilip yeniden ihaleye çıkarılacağını açıkladı. 
Küçükçekmece Belediyesi yanındaki Zemin Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi'ni denetleyen ve yetkililerden bilgi alan  Uysal, gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 
 Uysal, eski  Küçükçekmece Belediye Binası'nın bulunduğu yerden, yani  Sefaköy'den  Başakşehir  Fatih Terim Stadyumu'na kadar sürecek 15 kilometrelik havaray sisteminin projesi ve ihalesinin yapıldığını hatırlattı.
  Sefaköy bölgesindeki esnaf ve vatandaşın çok ciddi rahatsızlığı olduğunu anlatan  Uysal, şunları kaydetti:
 
"Havaray, dar bir alandan geçmek zorunda kalacağı için kamulaştırma olacağı, binaların önünden geçeceği için görüntü kirliliğine yol açabileceği şeklinde şikayetler aldık. Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın bu rahatsızlıklarını dikkate alarak, her ne kadar maliyet biraz artmış olsa bile artık havarayı iptal ediyoruz. Onun yerine metro ve hafif raylı sistemi hayata geçiriyoruz. O projeyi revize edip kısa zamanda buranın yeniden ihaleye çıkmasını sağlayacağız.
Metro ve hafif raylı sistemin özellikle Beşyol bölgesinde metro olarak geçmesi gerekir. Orada hem Büyükşehir adına ciddi bir kamulaştırma yükü hem de vatandaşımız adına onları rahatsız edici bir yapı vardı. Gerekirse daha sonraki yerlerde işi hızlı ve çabuk bitirme adına bazı yerlerde yol üstünde, bazı yerlerde ise yol altında yapılacak.
 
 
 


Anahtar Kelimeler : Sefaköy-Başakşehir , Havaray , Sistemi , projesi , iptal , edildi. , ,



Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri