Başbakan Binali Yıldırım AYM'nin Kararı İçin Ne Dedi?

Başbakan Binali Yıldırım AYM'nin Kararı İçin Ne Dedi?

12 Ocak 2018 12:31

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 116

Yorum Sayısı : 0
 

AYM'nin Şahin Alpay ve Mehmet Altan için konuşan Başbakan Yıldırım, "Doğru kararı verecek olan birinci derece mahkemedir." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Anayasa Mahkemesinin Şahin Alpay ve Mehmet Altan kararıyla ilgili konuşan Yıldırım, "Dosyanın içeriğini biz de AYM de bilmiyor. Doğru kararı verecek olan birinci derece mahkemedir. Burada verilen kararın iddianame sürecine kadar olan işlemlerle ilgilidir. İddianame ve sonrasındaki durumlarda mahkemenin yargılama hakkı saklıdır. Bizim idare olarak beklentimiz FETÖ ile mücadelenin zaafa uğramasına sebep olacak veya böyle anlaşılacak kararları almamalarıdır." dedi.
 
Mahkemeleri verdikleri kararlarla tartıştırmak hukuk devletinin ilkelerine aykırıdır. Ülkeye de hukuk sistemimize de olumlu bir katkısı yoktur. Alınan kararlar bir kesimi mutlu eder, bir kesimi mutsuz eder. Bu gayet doğal bir şey. Türkiye'de hak arama yolları açıktır. Bu dava sonuçlanmış bir dava da değil. Acele yorum yapmak mahkemeye de haksızlık olur, davaya da bir anlamda gölge düşürür. Her olaydan sonra düzenleme yapmak hukuk devletine uygun düşmez.
 
AYM'nin ihlal kararının ardından Altan ve Alpay'ın avukatı Veysel Ok akşam İstanbul 13. ve 26. Ağır Ceza Mahkemelerine başvurup tahliye talep etti. Ok'un başvurusunu dosya üzerinden görüşen iki mahkeme, tahliye taleplerini reddetti.


Anahtar Kelimeler : AYM'nin , Şahin , Alpay , ve , Mehmet , Altan , için , konuşan , Başbakan , Yıldırım , , "Doğru , kararı , verecek , olan , birinci , derece , mahkemedir." , dedi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri


 

 YAZARLAR
 
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar