Afrin Harekatın'da Cepheden Resimler

Afrin Harekatın'da Cepheden Resimler

26 Ocak 2018 15:20

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 1304

Yorum Sayısı : 0
 

Afrin operasyonunun 7'nci gününde uluslararası haber ajansı Reuters, Azez cephesinden dünyaya fotoğraflar servis etti.

Zeytin Dalı harekarı'nın 7'nci gününde açıklama yapan TSK, 13 uçakla 23 hedefin imha edildiğini ve 343 teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Foto muhabiri Ümit Bektaş imzalı karelerin çekildiği nokta, YPG'li teröristlerin mevzilerine çok yakın bir konumda.
 
Afrin'de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 7'inci gününde, 2 askerin şehit edildiği PYD/PKK mevzileri yerle bir edildi.
Zeytin Dalı harekâtıyla YPG'li teröristlerden kurtarılan Adamanlı köyüne dönüşler başladı. Evlerine dönen köylüler askeri doktorlar tarafından kontrolden geçirildi. Anadolu Ajansı'nın görüntülediği köyde teröristlerin evlerde kurduğu mevziler ve duvarlara açtıkları delikler dikkat çekiyor. Köyün kurtarılmasında 30 YPG'linin öldürüldüğü bildiriliyor.
 
Sağlık Bakanı Demircan, Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören askerleri ziyaret etti.Demircan, 14 kayıp olduğunu belirterek, "3 tanesi bizim askerimiz, 11 tanesi ÖSO mensubu" diye konuştu.
 
"Zeytin Dalı Harekâtı" kapsamında şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre; en az 343 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.
 
"Zeytin Dalı Harekâtı" planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Anahtar Kelimeler : Afrin , operasyonunun , 7'nci , gününde , uluslararası , haber , ajansı , Reuters , , Azez , cephesinden , dünyaya , fotoğraflar , servis , etti. , ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri