Tren kazasında 24 kişi öldü 338 kişi ağır yaralı

Tren kazasında 24 kişi öldü 338 kişi ağır yaralı

09 Temmuz 2018 15:39

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 715

Yorum Sayısı : 0
 

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında meydana gelen tren kazasında 24 kişi yaşamanı yitirirken, 338 kişi de yaralandı. Feci kazada hayatını kaybedenlerin ağırlıklı olarak yaşadığı Uzunköprü de, vatandaşlar treni tercih etmelerinin sebeplerini açıkladı.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesi ile Halkalı arasında 362 yolcu ve 6 personel ile seferini yapan tren Balabanlı-Çorlu arasında aşırı yağmur yağışları nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması nedeni ile raydan çıkıp devrildi. 6 vagonun devrildiği feci kazada 24 kişi öldü ve 338 kişi de yaralandı. 
“Uzunköprü hakikatten trene ihtiyaç duyuyordu” 
Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, İHA'ya yaptığı açıklamada, ilçelerinde şu an için 13 cenazelerinin olduğunu ve ikindi namazı ile birlikte defnedilmeye başlanacaklarını belirterek, “Uzunköprü de mevcut 13 tane cenaze olduğunu biliyoruz. Bunların özelikle ikindi namazından sonra da toprağa verilmeleri ile ilgili koordinelerini yapmaya çalışıyoruz. Çok acı bir şey Uzunköprü hakikatten trene ihtiyaç duyuyordu. Uzunköprü treni İstanbul ile arasında ki bağlantı kurulduktan sonra Uzunköprü insanı trene çok büyük sayı ile destek oldu. Ancak böyle bir alt yapıya ilişkin bir sıkıntıdan dolayı böyle bir kazanın meydana gelmesi de bizleri hakikatten çok üzdü” dedi. 
“Güvenilir, ekonomik ve ulaşım kolaylığı nedeniyle tercih ediliyordu” 


Anahtar Kelimeler : Tekirdağ'ın , Çorlu , ilçesi , yakınlarında , meydana , gelen , tren , kazasında , 24 , kişi , yaşamanı , yitirirken , , 338 , kişi , de , yaralandı. , Feci , kazada , hayatını , kaybedenlerin , ağırlıklı , olarak , yaşadığı , Uzunköprü , de , , vatandaşlar , treni , tercih , etmelerinin , sebeplerini , açıkladı. , ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri