Selçuk: Eğitim Şehirleri Kurulacak

Selçuk: Eğitim Şehirleri Kurulacak

09 Kasım 2018 14:06

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 304

Yorum Sayısı : 0
 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin "2023 Eğitim Vizyonu" ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da yol göstericiliğiyle yeni bir atılıma başlayacağını belirterek, "Tüm Türkiye'ye örnek eğitim şehirleri oluşturacağız" dedi.

Ziya Selçuk sözlerine şöyle devam etti:
 
"Güzel hizmetlerin açılışını yapacağız bugün. Hayırseverlerin bu konudaki girişimleri, bizim Türkiye'nin her yerinde Kayseri'yi örnek vermemize sebep oluyor. Başka şehirlerde Kayseri'yi örnek verince 'Onlar zengin' diyorlar, ben de diyorum ki onların gönlü zengin, parası olan yapmaz hayır, gönlü zengin olan yapar. Bizim tüm Türkiye'den beklentimiz bu. Türkiye, 2023 Eğitim Vizyonu ile inşallah eğitimde, Sayın Cumhurbaşkanımızın yol göstericiliğinde, liderliğinde yeni bir atılıma başlayacak. Bu atılımla beraber de Türkiye'nin dünyayla rekabeti, sürdürülebilir kalkınmaya olan hizmeti konusunda yeni ufuklar açılacak diye düşünüyoruz. Bu yönde elimizden gelen gayreti hep beraber göstereceğiz. Ben buna derinden inanıyorum. Kayseri gibi şehirlerin öncülüğünde tüm Türkiye'ye örnek eğitim şehirleri oluşturacağız."


Anahtar Kelimeler : Milli , Eğitim , Bakanı , Ziya , Selçuk , , Türkiye'nin , "2023 , Eğitim , Vizyonu" , ile , Cumhurbaşkanı , Recep , Tayyip , Erdoğan'ın , da , yol , göstericiliğiyle , yeni , bir , atılıma , başlayacağını , belirterek , , "Tüm , Türkiye'ye , örnek , eğitim , şehirleri , oluşturacağız" , dedi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri