Kaşıkçı'nın Cesedi İlaç verildikten Sonra Parçalanarak Dışarı Çıkartılmış

Kaşıkçı'nın Cesedi İlaç verildikten Sonra Parçalanarak Dışarı Çıkartılmış

15 Kasım 2018 11:01

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 446

Yorum Sayısı : 0
 

Son dakika! İstanbul'da öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili soruşturmayı yürüten Suudi savcı, 11 zanlıdan 5'i için idam cezası istedi. Suudi savcı, "Öldürücü dozda ilaç verildi, cesedi parçalanarak konsolosluktan çıkarıldı" dedi.

Suudi Savcı, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, 11 zanlıdan 5'i için idam cezası istendiğini açıkladı.
 
 
Cemal Kaşıkçı davasını yürüten Suudi savcı cinayetin detaylarını anlattı. Savcı, "Cemal Kaşıkçı'ya öldürücü dozda ilaç verildi, cesedi konsolosluktan parçalanarak çıkarıldı" dedi.
 
 
Suudi savcı, Cemal Kaşıkçı'nın ülkeye getirilmek istendiğini, bu eylem başarısız olunca da öldürüldüğünü duyurdu.
 
 
"Cesedi parçalanarak konsolosluktan çıkarıldı. Ölüm emri İstanbul'da verildi. Ülkeye getirilme çabası başarısız olunca öldürüldü. Şüphelilerden biri konsolosluktaki kameraları bozdu. Elimizdeki bilgileri Türk yetkililerle paylaşacağız. Cesedin nerede olduğunu bulma çalışması sürüyor."
 
 
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın danışmanı Kahtani hakkında soruşturma başlatıldı. Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilişkisi olduğu öne sürülen Kahtani'nin Suudi Arabistan'dan çıkışı yasaklandı.
 
 
Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Cemal Kaşıkçı'dan, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonra bir daha haber alınamamıştı.
 
Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı'nın gittiği başkonsolosluktan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen, aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.
 
Konuyla ilgili Türkiye ve Suudi Arabistanlı yetkililerden oluşan ortak çalışma kurulmuştu.
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında görevlendirilen bir başsavcı vekili ile bir savcıkoordinesinde konsolosluk binası ile Türkiye'den ayrılan Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi'nin konutunda inceleme yapılmıştı.


Anahtar Kelimeler : Son , dakika! , İstanbul'da , öldürülen , Suudi , gazeteci , Cemal , Kaşıkçı , ile , ilgili , soruşturmayı , yürüten , Suudi , savcı , , 11 , zanlıdan , 5'i , için , idam , cezası , istedi. , Suudi , savcı , , "Öldürücü , dozda , ilaç , verildi , , cesedi , parçalanarak , konsolosluktan , çıkarıldı" , dedi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri