4 Askerimizin Şehit Olduğu Helikopterin Düşme Anı

4 Askerimizin Şehit Olduğu Helikopterin Düşme Anı

26 Kasım 2018 12:45

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 586

Yorum Sayısı : 0
 

İstanbul Sancaktepe'de mahalle arasına düşen askeri helikopterde 4 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

İstanbul Sancaktepe'de düşen askeri helikopterin son anları vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi.
 
 
Görüntülerden, pilotun iniş yapmak için alçalmak istediği anlaşılıyor. Görüntülerde helikopter bina seviyesine kadar alçaldıktan sonra pervanenin binaya çarptığı ve acı kazanın gerçekleştiği görülüyor.
 
Helikopterin havada birkaç kez döndüğünü söyleyen mahalle sakinleri, düşerken apartmana çarparak parçalandığını ifade etti. Uçağı düşerken gördüğünü belirten mahalle sakini, "Düşerken gördüm ben havada döndü binaya vurdu. Binaya çarpınca parçalandı. Askeri helikopter, bilmiyoruz nasıl düştü. İçeride şehit var diyorlar. Sivil yok deniliyor. İlk biz geldik. İçinde 5 tane asker vardı. Duvara vurmasa bir şey olmazdı belki. Biz inşaatın üzerinde izliyorduk" dedi.
 
 
Skorsky tipi askeri helikopter, Sancaktepe'de mahalle arasında düştü. Helikopterin eğitim uçuşu için Samandıra'dan saat 10.32'de havalandığı ve yine Samandıra'ya iniş yapacağı öğrenildi.
 
İki apartmanın arasına düşen helikopterde bulunan 4 asker şehit oldu, 1 askerimiz yaralandı. Yaralı asker, ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 
 
Olay yerine gelen ekiplerin çalışmaları sürüyor. Sokakta güvenlik şeridi oluşturan polis, vatandaşların olay yerine girişine izin vermiyor.
 
 
Helikopterin düştüğüne ilişkin ihbarın saat 11.00'de geldiğini belirten İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu Komutanlığına bağlı Samandıra Kışlası'nda Hava Alayı'na ait eğitim uçuşu yapan bir askeri helikopterin bilinemeyen bir sebepten dolayı düştüğünü söyledi.
 
Yerlikaya, "4 şehidimiz, 1 yaralımız var. Yaralılara yönelik tedavi ve olayın sebebiyle ilgili inceleme başlamıştır. Olay yerindeki çalışma devam etmektedir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Mahallemize ve hepimize geçmiş olsun" dedi.
 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, eğitim uçuşu sırada askeri helikopterin düştüğü Samandıra'ya geldi. Bakan Akar ve Vali Yerlikaya olay yerinde incelemeler yaptı. Akar, "11.02'de helikopterle irtibat kesilmiş. Personelimiz şu anda bilemediğimiz bir sebepten dolayı acil iniş gerçekleştirmişlerdir. Kimseye zarar vermemek için çaba göstermişlerdir. " ifadelerini kullandı.
 

 


Anahtar Kelimeler : İstanbul , Sancaktepe'de , mahalle , arasına , düşen , askeri , helikopterde , 4 , asker , şehit , oldu , , 1 , asker , yaralandı. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri