Tabura havanlı saldırı!

Tabura havanlı saldırı!

27 Eylül 2012 12:27

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 25570

Yorum Sayısı : 4
 

HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'nde bulunan 2. Hudut Tabur Komutanlığı'na bir grup PKK'lı tarafından havanlı saldırı düzenlendi. Can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, bölgedeki operasyonlar sürüyor.

Sabah saatlerinde Irak sınırında bulunan Şemdinli İlçesi'nin Derecik Beldesi'nde bulunan Derecik 2. Hudut Tabur Komutanlığı'na Balkaya Dağları'ndan bir grup PKK'lı tarafından havan topu ile saldırı düzenlendi. 4 havan mermesi Tabur yakınlarına düşerken, saldırıda can kaybı ve yaralanma yaşanmadı. Anında karşılık verilen saldırının ardından bölgede operasyon başlatıldı.

Şemdinli İlçe merkezinde ise sabah saatlerinde yoğun helikopter hareketliliği yaşandı. Şemdinli 3. Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı’nda kalkan çok sayıda skorsky helikopter sınır birliklere ve operasyon bölgelerine asker ve mühimmat taşıdı.

Skorsky helikopterler askeri operasyonların yoğunlaştığı Şemdinli ilçesindeki Goman Dağı, Beyaz Tepe, Meydan Tepe, Bağlar Köyü kırsalı ile Güzelkaya, Rüzgarlı ve Zorgeçit mezralarının kırsalına asker ve mühimmat taşıdığı belirtildi.

 

DHA


Anahtar Kelimeler : HAKKARİ'nin , Şemdinli , İlçesi'nin , Derecik , Beldesi'nde , bulunan , 2. , Hudut , Tabur , Komutanlığı'na , bir , grup , PKK'lı , tarafından , havanlı , saldırı , düzenlendi. , Can , kaybı , ve , yaralanma , yaşanmazken , , bölgedeki , operasyonlar , sürüyor. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 1  
Misafir - 27 Eylül 2012 12:09
Allah askerlerımızı muzaffer eylesın !

Diğer Güncel haberleri


 

 YAZARLAR
 
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar