Ankara- İstanbul Arası Hızlı Trenle Kaç Saat?

Ankara- İstanbul Arası  Hızlı Trenle Kaç Saat?

30 Temmuz 2013 21:05

Güncel

Sayfa Görüntüleme : 18408

Yorum Sayısı : 0
 

29 Ekim'de açılması planlanan Ankara-İstanbul hızlı tren hattındaki durakların yeri konusundaki tartışmalara TCDD son noktayı koydu. Açıklamaya göre, hızlı tren 3 saat sürecek yolculukta toplam 10 durakta yolcu indirip bindirecek.

700 yıllık Osmanlı’ya başkentlik yapmış İstanbul ile Cumhuriyet’e başkentlik yapan Ankara arasındaki karadan en hızlı ulaşım aracı olma niteliğini taşıyacak olan Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) 29 Ekim’de açılması beklenirken duraklar da belirlendi. 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) hızlı trenin hat üzerinde toplam 10 durakta duracağını duyurdu. Buna göre Ankara’dan kalkan YHT’nin ikinci durağı Ankara’nın Polatlı ilçesi olurken 3 şehirde yolcu indirip bindirecek.

Yapılan açıklamaya göre yüksek hızlı tren Eskişehir’den itibaren Bozüyük, Bilecik, Pamukova, Arifiye (Sapanca), İzmit ve Gebze istasyonlarında duracak ve yolcu alıp indirecek. İstanbul-Ankara arasını 3 saate düşürecek olan hızlı tren hattı 533 km uzunluğunda olacak. Hızlı tren hattı, Marmaray ile bütünleşerek Avrupa’dan Asya’ya kesintisiz ulaşım sağlanacak.

Ülkemizin en büyük iki şehrini birbirine bağlayan projeyle kentler arasında sosyal, ekonomik ve kültürel alışveriş artacak ve AB üyelik sürecinde Türkiye, ulaşım altyapısıyla da hazır hale gelecek.


Anahtar Kelimeler : 29 , Ekim'de , açılması , planlanan , Ankara-İstanbul , hızlı , tren , hattındaki , durakların , yeri , konusundaki , tartışmalara , TCDD , son , noktayı , koydu. , Açıklamaya , göre , , hızlı , tren , 3 , saat , sürecek , yolculukta , toplam , 10 , durakta , yolcu , indirip , bindirecek. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Güncel haberleri

 

 YAZARLAR
 
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar