YANGIN

YANGIN

YANGIN

13 Nisan 2016 13:04

Yorum Sayısı : 0
 

“Sen şuna buna niçin sataşdın?”diyorlar.Farkında değilim;karşımda müthiş bir yangın var..alevleri göklere yükseliyor.İçinde evladım yanıyor.İmanım tutuşmuş yanıyor.O yangını söndürmeye,imanımı kurtarmaya koşuyorum.Yolda biri beni kösteklemek istemiş de ayağım ona çarpmış;ne ehemmiyeti var? O müthiş yangın karşısında bu küçük hadise,bir kıymet ifade eder mi? Dar düşünceler,dar görüşler…”

TARİHÇE-İ HAYAT-s 11

Eyvah! eyvah! üstadım…Evimizi,ailemizi alevler yuttu.Beceremedik;söndüremedik bu müthiş yangını.Elimde su kovası koşturuyorum.Yolda biri beni kösteklemek istiyor,ayağım ona çarpıyor.Ne ehemmiyeti var? Diyemiyorum.Saatlerce tartışıyorum onunla.”Doğru yürümeyi beceremiyor musun?”dan giriyorum,laiklikten devam edip hümanizmden çıkıyorum.Bu arada yangın ilerlemeye devam ediyor.Nerde kalmıştım deyip tam yeniden koşmaya başlıyorum ki gözüm yolun kenarında vitrinde sezon sonu indirimlerine takılıyor.Takımlar,pardesüler,çantalar,pabuçlar..”.Bu indirim de kaçar mı? ” diyorum.Ama birtürlü takım elbisemle uyumlu pabuç bulamıyorum.Sonunda bir ton açığıyla kanaat edip,mağazadan çıkıyorum.Ne uyumlu kadınım ya! Sahi bu arada yangın ne oldu? Koşturmaya devam..Bir dakika…Bu mobilyalar harika! İhtiyacımız olmayan koltuk takımları,yemek odaları bakıyorum..Bu arada yangın diğer kata çoktan sışramış.Kaldığımız yerden koşturmaya devam ediyorum.Ama kariyer ya! Başka birşeye benzer mi? Buraya kadar gelmişken yüksek lisansımızı yapmadan olmaz.Evlad-ü iyale prof.bir anne-baba olarak örnek olmak:Lisan-ı kalden önce,lisan-ı hal i böyle yorumluyorum.Nasılsa elimizde su kovası baki.”O iş garanti abi” diyorum;”Çantada keklik hacı dayı”,”Sen o işi olmuş bil yenge””para cepte”…

” Bu maç kaçmaz”diyorum.”Milli,milli…Ötesi var mı?”Maçtan sonra diğer kanalı zaplıyorum.Açık oturumları seyrediyorum.Ciddi ,seviyeli programlar ne de olsa!Belgeseli de kaçırmıyorum.Gündemin en önemli haberini dinlemeyeceğim de ne yapacağım?.Bu arada evimin silüeti bile kalmamış.Bir alev topu halinde artık.Ama şu yeni başlayan dizi…Konusu gerçek hayattan alınma imiş biliyor muydunuz? E şimdi sonunu da görmeden olmaz,en heyecanlı kısmı!Burnuma yanık kokuları ve çıtırtılar gelirken”beş dakikadan da ne olacak yahu!”diyorum.

Garanti dediğimiz,sağa sola çarpmaktan,yalpalanmaktan kovanın dibine inen su zaten bir işe yaramaz artık.Çünkü ortada söndürülecek ne bir ev kaldı ne aile …Küllerin üzerinde diz çöküp ağlarken ,merhamete layık olmayana merhamet edilmez hakikatiyle,etrafımdakilerin merhamet bakışlarını umup, gözümü sağa sola kaydırmaya bile hakkım yok artık.

“Kim onları bidayeten inşa edip diriltmişse,kurumuş kemikleri de O diriltecek” Muazzam cevabını, küller için de ümit etsem boşalan su kovamı gözyaşlarımla doldurup…

Affet Allah’ım…Affet Allah’ım…Affet Allah’ım…

Çünkü biz hala küllerin üzerine serdiğimiz seccademizde,avuçlarımız yere doğru,yan gözle televizyonumuzu dikizlerken,

Allahümme ecirna min-en-nar

demeye devam ediyoruz.

 

 

 


Anahtar Kelimeler : YANGIN , ,

Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yazarın Diğer Yazıları

YANGIN - 13 Nisan 2016 13:04

(TÜRKİYE'DE) İKİNCİ SINIF KADIN (OLMAK) - 19 Ocak 2016 16:01

BORDO PELERİN - 18 Kasım 2015 14:11

- 18 Kasım 2015 12:11

- 18 Kasım 2015 12:11

- 18 Kasım 2015 12:11