Lezzet Durağı Menekşe Balıkçılar Çarşısı!

Lezzet Durağı Menekşe Balıkçılar Çarşısı!

24 Haziran 2014 22:53

Sağlık

Sayfa Görüntüleme : 23936

Yorum Sayısı : 4
 

Dernek Başkanı Adem Kuruoğlu 2014 menekşe günü Menekşe Çarşısı olacaktır bu lezzetleri tatmak isteyen İstanbul halkını çarşımıza davet ediyoruz dedi.

 

İstanbul’da balık ekmek denildiğinde çoğunuzun aklına Eminönü ya da Kumkapı gelir denize sıfır tertemiz berrak bir hava ve manzara görmek istiyorsanız Florya Menekşe de tarihi balıkçılar çarşısı kırk yıla aşkın bir süredir İstanbullulara hizmet ediyor. Burası binlerce İstanbullunun yüzmeyi öğrendiği ve denize girdiği sahildir. Yeni gençliğin sahil dışında buralar hakkında bilgi sahibi olmadığı aşikar.

Menekşe Balıkçılar Çarşısı,

Alkolsüz İşletmeciler Dernek Başkanı Adem Kuruoğlu Menekşe için, İstanbulluların evi gibi hissedecekleri bir mekan haline gelecek dedi.

Kumkapı ve Eminönü’ne meydan okudu!

Menekşe Balıkçılar Çarşısında satılan balıklar üreticiden tüketiciye aracısız olarak doğrudan satılacaktır. Balığın tazeliğini ve lezzetini arttırırken fiyatını da düşürmektedir bizim amacımız düşük fiyatla piyasaya göre taze balık yedirmektir. Çarşı olarak amacımız Menekşe sahilini görenlere taze balık yeme keyfini eşsiz bir manzara ve güzel yüzlü hizmetle sunmak olacaktır.

Menekşe çok yakında özgürlüğüne kavuşuyor

Dernek Başkanı çok iddialı konuştu “bundan sonra menekşe sahili eski güzel günlere geri dönüyor”.  Biz balıkçılar çarşısı olarak Kumkapı ve Eminönü gibi yerlere meydan okuyoruz, bizim buranın lezzetini methini duymayan kalmayacak, komşu ülkelerden menekşeyi görmeye gelenler, özellikle balıkçılar çarşısında balık yemeden bu lezzeti tatmadan gitmeyecek.

Alkolsüz çarşıya İBB Başkanından destek

Alkolsüz İşletmeciler Dernek Başkanı Adem Kuruoğlu, yeni çarşımız çok yakında hizmette olacak İstanbul halkı menekşe sahili ve balıkçılar çarşısından bahsedecek ve çarşımızın kentin tarihi dokusuna uygun daha hijyenik şartlarda halkın istekleri doğrultusunda yenilenmesini gündeme getirdik İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat ettik belediye bu talebimize olumlu cevap verdi. Çarşımız mevcut yerin yüz metre ilerisinde halkımızın hizmetine girecektir.

Yapım bittiğinde yeni yerimizde hizmet anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz,  yeni çarşımız da bay bayan mescidimizde olacak bu vesileyle özellikle İBB Başkanı Sayın Mimar Kadir Topbaş’a çok teşekkür ederim dedi.

HABER ALİ OSMAN ARLI 


Anahtar Kelimeler : Dernek , Başkanı , Adem , Kuruoğlu , , 2014 , menekşe , günü , Menekşe , Çarşısı , olacaktır , bu , lezzetleri , tatmak , isteyen , İstanbul , halkını , çarşımıza , davet , ediyoruz , dedi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 4  
Misafir - 03 Eylül 2014 12:09
Adem Başkanın azim ve gayretiyle İstanbulun en güzel balık çarşısı olacağız inşallah. Teşekkürler Başkan
Misafir - 10 Temmuz 2014 10:07
VALLA HELAL OLSUN
Misafir - 05 Temmuz 2014 09:07
MENEKŞEYİ MENEKŞE YAPAN ADAM ADEM BAŞKAN
Misafir - 05 Temmuz 2014 09:07
HELAL BAŞKAN

Diğer Sağlık haberleri


 

 YAZARLAR
 
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar