Kene Alarmı!

Kene Alarmı!

29 Nisan 2017 13:34

Sağlık

Sayfa Görüntüleme : 1766

Yorum Sayısı : 0
 

Çorum'da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle hastaneye kaldırılan iki çocuk annesi kadın, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgilere göre, yapılan müdahale sonrasında  Koçak, evine gönderildi. Ancak Meryem  Koçak'ın kanamaları artarak devam edince yakınları bir kez daha  Dodurga İlçe Devlet Hastanesine götürdü. Bu kez doktorlar kene ısırmasına bağlı oluşan KKKA hastalığından şüphelenerek  Koçak'ı  Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk etti. Burada yapılan muayenede  Koçak'ın vücudunda kene ısırmasına dair bir iz bulamadı. Ancak kadın KKKA şüphesiyle tedavi altına alındı. Yapılan tedaviye rağmen  Koçak dün hayatını kaybetti.  Koçak'ın kesin ölüm nedeninin yapılan tetkiklere göre labaratuvar sonucuyla belli olacağı belirtildi.
 
 
Morga kaldırılan kadının cenazesini almak isteyen eşi ve yakınları, bir süre Halk Sağlığı Müdürlüğü ekiplerini bekledi. Ekiplerin geç gelmesi üzerine  Koçak'ın yakınları duruma tepki gösterdi. Bir süre sonra cenazesi, bulaşıcı hastalık riskine karşı koruyucu kıyafetler giyen ekipler tarafından morgdan alınan cenaze araca konularak, toprağa verilmek üzere Dikenli köyüne götürüldü. Eşini kaybeden  İsmail Koçak, "Geçtiğimiz hafta cumartesi günü eşim rahatsızlanınca  Dodurga'daki hastaneye götürdük. Sonra 'pazartesi tekrar getirin' dediler. Pazartesi gittiğimizde de hemen  Çorum'a sevk ettiler. Bugün de hayatını kaybetti. Eşimin vücudunda keneye rastlamadık, ısırdığını da bilmiyoruz. Daha önce bizim köyümüzden bu şekilde 3-4 vaka olmuştu." dedi.


Anahtar Kelimeler : Çorum'da , , Kırım , , Kongo , Kanamalı , Ateşi , (KKKA) , hastalığı , şüphesiyle , hastaneye , kaldırılan , iki , çocuk , annesi , kadın , , tedavi , gördüğü , hastanede , yaşamını , yitirdi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Sağlık haberleri