Mikropların korkulu rüyası

Mikropların korkulu rüyası

24 Eylül 2017 11:17

Sağlık

Sayfa Görüntüleme : 1355

Yorum Sayısı : 0
 

TİAP BAM Bilim Kurulu Başkanı İstanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz bu buluşun yani “Antikoil HBX-2371” in özelliklerinin bulunduğu detaylı bir makale kitapçık şeklinde hazırlanıp bilim dünyasının kullanımına sunuldu.

Son zamanlarda dikkat çekici buluşlarla adından söz ettiren Türk İş Adamları Projeleri Bilimsel Araştırmalar Merkezi (TİAP BAM) şimdilerde mikrop ayırt etmeksizin bilinen bütün mikroplarla savaşan bir icat geliştirildi.

Detaylı Kitapçık Hazırlandı

TİAP BAM Bilim Kurulu Başkanı İstanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz bu buluşun yani “Antikoil HBX-2371” in özelliklerinin bulunuduğu detaylı bir makale kitapçık şeklinde hazırlanıp bilim dünyasının kullanımına sunuldu.

huseyin husnu gündüz

Profesör Doktor Hüseyin Hüsnü Gündüz farklı bakış açılarıyla yaklaştıkları bu aynı proje Hakan Başlık ile yollarını tam 11 yıl önce kesiştirmiş.

Antimikrobiyal özelliklerini incelenen Antikoil HBX-2371 yağ karışımının antiviral, antiparazitik gibi  özellikleri ile immun sistemine etkileri ve antikanserojenik özelliklerinin insanlara faydasını ve bunun gibi birçok özelliğin etki ve sonuçları çok iyi olduğu belirlendi.

hüseyin hüsnü gündüz

Hakettiğimiz Desteği ve İlgiyi Göremedik

Birkaç sitemde bulunan Profesör Doktor Hüseyin Hüsnü Gündüz  ;

“Hakettiğimiz desteği ve ilgiyi göremedik, çok zor ekonomik şartlar altında imkansızı başardık ve Ülkemizin en büyük sıkıntılarından biri olan cari açığın kapanmasına biraz da olsa katkı sağlayabilecek buluşlara imza atmaya çalışıyoruz.İlgili makamlara, Cumhurbaşkanına Başbakana çalışmalarımızdan bilgilendirme yaptık. Şimdilerde AR-GE çalışmaları için destek bekliyoruz.” dedi.


Anahtar Kelimeler : TİAP , BAM , Bilim , Kurulu , Başkanı , İstanbul , Yeniyüzyıl , Üniversitesi , Rektörü , Prof. , Dr. , Hüseyin , Hüsnü , Gündüz , bu , buluşun , yani , “Antikoil , HBX-2371” , in , özelliklerinin , bulunduğu , detaylı , bir , makale , kitapçık , şeklinde , hazırlanıp , bilim , dünyasının , kullanımına , sunuldu. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Sağlık haberleri