Fethullah Gülen' in Kızı mı? İddası!

Fethullah Gülen' in Kızı mı? İddası!

26 Mart 2014 02:12

Siyaset

Sayfa Görüntüleme : 19866

Yorum Sayısı : 0
 

Fethullah Gülen'in "nikahsız olarak"bir kadınla birlikte olduğu, bu kadından bir kız çocuğunun olduğu ve bu kızın da büyüdüğünde ünlü bir gazeteci ile "aşk" yaşadığı iddiaları gündeme getirildi.

AK Parti ile Cemaat arasındaki gerilimin başladığı günden beri ilginç olaylar yaşanıyor.

CEMAAT TWİTTER'DAKİ İFTİRA KAMPANYASINA SARILDI

Dershaneler üzerinden başlayan süreç, internet üzerinden tapeler ve ses kayıtlarının paylaşımına kadar uzandı. Twitter'da açılan bazı hesaplar, iddia kelimesinin arkasına sığınarak ülkenin başbakanının özel hayatına kadar birçok konuda çirkin iftaralara sarıldı. 

Özellikle sosyal medyayı iyi kullanan cemaat mensupları da bu süreçte, Twitter üzerinden başlatılan iftira kampanyalarına dört elle sarıldı. Cemaat'in sosyal medya ekipleri, hemen her gün AK Partili yöneticiler hakkında iftiraya varan iddialarla Twitter'da boy gösteriyordu. 

SORGULANMASI GEREKEN: TWİTTER'IN ÖZGÜRLÜĞÜ

Bu süreç Twitter'ın özgürlüğünün sorgulanmasına da yol açtı. Hatta küfür, hakaret ve iftira atan bazı hesapların, mahkeme kararlarına rağmen kapatılmaması, Twitter'a erişimin engellenmesine neden oldu. 

Son olarak Başbakan Erdoğan'ın özel hayatı ile ilgili akıl almaz iftiralar atılarak, bir takım görüntülü kasetlerin dahi yayınlanacağı çok önceden sosyal medyada konuşulmuştu. Hatta"25 Mart büyük gün" diye tarih bile verilmişti. 

DÖNÜP DOLAŞIP GÜLEN'İ VURDU

25 Mart gelip çattığında Başbakan Erdoğan hakkında atılan iftiraların neredeyse birebir aynısı Fethullah Gülen'e atıldı. Yine iddia kelimesinin arkasına sığınıldı, yine belgeye dayanmadan"iddialar" üzerinden bir karalama yoluna gidildi. 

İDDİALAR ÖYLE BİR BOYUTA GELDİ Kİ..

İmamınpici adıyla Twitter'da açılan bir hesap üzerinden, Fethullah Gülen'in "nikahsız olarak"bir kadınla birlikte olduğu, bu kadından bir kız çocuğunun olduğu ve bu kızın da büyüdüğünde ünlü bir gazeteci ile "aşk" yaşadığı iddiaları gündeme getirildi. 

CEMAAT BU İDDİALARA NE DİYECEK

Kısacası Gülen Cemaati'nin mensuplarının, AK Partili yöneticiler ve Erdoğan'la ilgili gece gündüz sosyal medyada gündeme getirdiği iddialar, dönüp dolaşıp Fethullah Gülen'i ve cemaatini vurdu. Şimdi 17 Aralık sürecinden beri "Erdoğan'ı devirmek" üzere şartlanmış cemaat mensuplarının, dini lider olarak gördükleri Fethullah Gülen hakkındaki "belgesiz ve küçük düşürücü" iddialar hakında ne söyleyecekleri merak konusu.

SERAP ÇİL VE ALTAYLI ARASINDA NE OLDU?

Taraf gazetesinde yer alan bir haber medyayı karıştırdı. 

Habere göre Fatih Altaylı, kendisine şantaj yaptığı iddiasıyla Serap Çil isimli bir Habertürk çalışanına dava açmıştı. Davanın görüldüğü duruşmada kendisini savunan Serap Çil de, Altaylı ile sevgili olduklarını iddia etmişti. 

İşte Taraf'ta yer alan o haber

Peki Serap Çil kimdir?

İşte o kadın hakkındaki ayrıntılar;

Serap Çil ismi ilk kez, manken Serap Kuyucuoğlu'nun seksi fotoğraflarını kullanarak açtığı Facebook sayfasına dava açılmasıyla tanınıyor. Kuyucuoğlu o tarihte yapılan haberde, "Şüpheli, benim adımı kullanarak hem bir gazeteciyi hem başka kişileri dolandırmış. Şüpheli Facebook'tan başka isimlerle bana mesaj göndermeye devam ediyor. Şikayetçiyim" demiş. 

İŞTE SERAP ÇİL FOTOĞRAFLARI

Çil, gazetecilik mesleğine ilk olarak Cumhuriyet gazetesinde 23 yaşında adım attı. Cumhuriyet gazetesindeki serüveni de Habertürk'teki gibi "şantaj" iddiasına dayanıyor. 

Haber yapmak için katıldığı iş toplantılarından birinde tanıştığı işadamıyla ilişkilerini ilerleterek o kişiden özel taleplerde bulunuyor. Bu şekilde iş dünyasından çevre edinen Çil, daha sonra ilişkilerini ilerleterek Gürsel Tekin ve onun gibi ünlü isimlerle röportaj yapma imkanı buluyor. 

Yakın ilişki kurduğu bir işadamına "seni karından boşatırım" dediği Cumhuriyet gazetesi yönetimi tarafından duyulunca gazete ile ilişkisi kesilen Serap Çil, daha sonra Habertürk'te moda yazarlığına başlıyor. 


Anahtar Kelimeler : Fethullah , Gülen'in , "nikahsız , olarak"bir , kadınla , birlikte , olduğu , , bu , kadından , bir , kız , çocuğunun , olduğu , ve , bu , kızın , da , büyüdüğünde , ünlü , bir , gazeteci , ile , "aşk" , yaşadığı , iddiaları , gündeme , getirildi. , ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Siyaset haberleri

 

 YAZARLAR
 
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar