Devlet Bahçeli Erken Seçim İçin Ne Dedi?

Devlet Bahçeli Erken Seçim İçin Ne Dedi?

08 Kasım 2017 10:58

Siyaset

Sayfa Görüntüleme : 566

Yorum Sayısı : 0
 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "MHP, bir erken seçimden yana değildir.''dedi.

TBMM'deki makam odasında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bahçeli, eğitim sistemine ilişkin değerlendirmede bulundu. Bahçeli,  AK Parti'nin 15 yıllık iktidarında  Milli Eğitim Bakanlığı görevinde değişikliklerin çok olduğunu, bu sırada da milli eğitim sisteminde büyük veya küçük birtakım değişikliklere gidildiğini söyledi.
Türkiye ile  ABD arasında vize konusundaki gelişmelere ilişkin soru üzerine Bahçeli,  ABD'nin, yıllardan beri  Türkiye ile ilişkilerini dost ve müttefik olarak sürdürdüğü iddasını taşıdığını, fakat ne dostluğa ne müttefikliğe yakışmayan, sadece  ABD çıkarları doğrultusunda hareket eden bir anlayışla Türkiye-ABD ilişkilerini anlamaya, kavramaya veya uygulamaya çalıştığını belirtti.
 
Off-shore hesaplarla ilgili iddialar konusundaki soruya ise Bahçeli, "Bu konuda doğru bir bilgiye sahip değiliz.
 
Seçim anketleri konusundaki soru üzerine Bahçeli, bu konuda eskiden beri araştırma yaptırmadıklarını anımsatarak, bu tür çalışmaların kamuoyu araştırmasından ziyade kamuoyu oluşturmaya yönelik araştırmalar olduğuna dikkati çekti.
 
Yüzde 10'luk seçim barajı konusundaki düşünceleri sorulan Bahçeli, "Yüzde 10 barajı  Türkiye'de çok ağır bir baraj." diyerek, geçmişte, bölücü unsurların TBMM'de temsiline imkan vermeyecek bir baraj oranı olarak yüzde 10'un devamından yana olduklarını hatırlattı.
Meclis Başkanlığına  MHP'nin bir aday çıkarıp çıkarmayacağı sorusu üzerine ise Bahçeli,  MHP'nin geçmişten bu yana Meclis Başkanlığı seçimlerinde ilkeli davrandığını ve parti içinden bir aday çıkardıklarını hatırlatarak, yine bu ilkelerine devam edeceklerini ve bir aday çıkartacaklarını bildirdi.
 
CHP'nin,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "diktatör" söylemini değerlendiren Bahçeli, bu tartışmayı yersiz bulduğunu söyledi.
 
CHP'nin erken seçim talebine parti görüşü olarak saygı duyduklarına dikkati çeken Bahçeli, "Ama  MHP, bir erken seçimden yana değildir." dedi.
Türkiye'nin çevresinde yaşanan teröre ve uluslararası ilişkilerdeki gelişmelere işaret eden Bahçeli, bununla birlikte gelecekteki bir takım konuları erken tartışmaya açıp gölgelemeye veya zafiyete uğratmaya da gerek olmadığını belirtti.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı  Ahmet Edip Uğur'un istifasına ilişkin değerlendirmesi de sorulan Bahçeli, "Biz o konuda baştan beri söylüyoruz. Bir başka partinin içişleri meselesine karışamayız. ''dedi.
 
 MHP olarak, hükümete uluslararası ilişkilerde ve terörle mücadelede tam destek verdiklerini vurgulayan Bahçeli, bu desteği kimin nasıl algıladığına ise saygı duyduklarını ifade etti.
 
Galatasaray'daki yabancı futbolcu sayısına ilişkin daha önce yaptığı değerlendirmenin hatırlatılması üzerine Bahçeli, takımların yerli futbolculara da yer vermelerinin faydalı olacağını söyledi.
 
Devlet Bahçeli, "11 kişi takım kuruyorsunuz, 11'i de yabancı. Yani antrenör de yabancı olursa o zaman yani hangi ülkenin takımıyız, nerede oynuyoruz?  Galatasaray'lıların bunu düşünmesi lazım.  Beşiktaş'ta olmuş olsa şimdi, manşetlik bir laf söyleyeceğim,  Beşiktaş 11 yabancı futbolcuyla sahaya çıksın koyu bir Beşiktaşlı olmama rağmen kulüpten ayrılırım.O bakımdan bizim gençlerimize yol vermemiz lazım. Bunun için de altyapı dediğimiz unsuru geliştirmekte yarar var. Altyapıda da  Beşiktaş üstattır. Güzel futbolcular çıkartmıştır, yine çıkar."
 
Beşiktaş'ta en beğendiği futbolcunun kim olduğu sorusuna ise Bahçeli, espirili bir şekilde "Alayını beğeniyorum." yanıtını verdi.


Anahtar Kelimeler : MHP , Genel , Başkanı , Devlet , Bahçeli , , "MHP , , bir , erken , seçimden , yana , değildir.''dedi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Siyaset haberleri