Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir’i ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir’i ziyaret etti

09 Temmuz 2018 18:09

Siyaset

Sayfa Görüntüleme : 811

Yorum Sayısı : 0
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin bu önemli dönüm noktasında 12. Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin 1’inci Cumhurbaşkanı olarak milletimizin birliğini ve kardeşliğini güçlendirmeye, ülkemizi büyütmeye, devletimizi yüceltmeye devam edeceğimize bir kez daha söz veriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yemin etmesinin ardından Anıtkabir’i ziyaret etti. Aslanlı Yoldan yürüyerek Anıtkabir’e gelen Erdoğan, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defterini imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel deftere şunları yazdı:
“Aziz Atatürk, Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde iki önemli seçimi başarıyla tamamladı. Yeni yönetim sistemimize göre seçilen ilk cumhurbaşkanlığı görevine şahsımı layık gören milletimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. Dönem Milletvekillerini de belirledi. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin bu önemli dönüm noktasında 12. Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 1’inci Cumhurbaşkanı olarak milletimizin birliğini ve kardeşliğini güçlendirmeye, ülkemizi büyütmeye, devletimizi yüceltmeye devam edeceğimize bir kez daha söz veriyoruz. Zatıalinizin ve arkadaşlarınızın kurduğu gelecek nesillerin bize emaneti Cumhuriyeti, 100'üncü kuruluş yıl dönümünde hedefleriyle buluşturmakta kararlıyız. Allah bizleri mahcup etmesin. Ruhun şad olsun.”


Anahtar Kelimeler : Cumhurbaşkanı , Recep , Tayyip , Erdoğan , , “Cumhuriyetimizin , ve , demokrasimizin , bu , önemli , dönüm , noktasında , 12. , Cumhurbaşkanı , ve , Cumhurbaşkanlığı , Hükümet , Sisteminin , 1’inci , Cumhurbaşkanı , olarak , milletimizin , birliğini , ve , kardeşliğini , güçlendirmeye , , ülkemizi , büyütmeye , , devletimizi , yüceltmeye , devam , edeceğimize , bir , kez , daha , söz , veriyoruz” , dedi. , ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Siyaset haberleri