İzmir'in Adayı Süleyman Soylu, Ankara'nın Adayı Mehmet Özhaseki

İzmir'in Adayı Süleyman Soylu, Ankara'nın Adayı Mehmet Özhaseki

07 Kasım 2018 12:45

Siyaset

Sayfa Görüntüleme : 308

Yorum Sayısı : 0
 

Sarıkaya"AK Parti kulisinde konuşulanlara göre Kayseri milletvekili, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin Ankara Büyükşehir adaylığı kesinleşmiş gibi" dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun adı ise İzmir için konuşuluyor...

AK Parti'de Mehmet Özhaseki'nin Ankara Adaylığı Kesinleşmek Üzere 2 saat önce
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkanı Mehmet Özhaseki'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi adaylığının kesinleşmek üzere olduğu iddia edildi.
 
Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, "Aday olmanın ağırlığı" başlığıyla yayımlanan yazısında Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak kulis yazdı. Sarıkaya, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkanı Mehmet Özhaseki'nin Ankara adaylığının kesinleşmek üzere olduğunu öne sürdü.
 
 
"Benzer durum TBMM Başkanı Binali Yıldırım için de geçerli. Ekonomi gazetecisi diliyle söylersem, AK Parti'de Yıldırım'ın İstanbul adaylığı satın alınmış."
 
Sarıkaya, İzmir için AK Parti'de iki ismin öne çıktığını söyledi. "İlki İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, diğeri de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu" diyen Sarıkaya, şunları kaydetti:
 
"Soylu'nun yakın çevresine, "Daha yapacak çok işimiz var, işimize bakalım" dediği biliniyor. Özgener'in ise Ticaret Odası Başkanlığı'nda başlattığı projeleri bitirme kararlılığını sürekli dile getirdiğine işaret ediliyor." diyen Sarıkaya, "Dikkat çeken, muhalefet gibi iktidar partisinde de büyükşehir adaylıkları için adı geçen sayısının az olması." dedi.
 
AK Parti'de nedeni konusunda ileri sürülen gerekçelerden biri, eski büyükşehir belediye veya il başkanlarının ağırlıklı bölümünün bu dönem milletvekili olması. Örneğin Samsun'un da arasında bulunduğu bazı illerde milletvekilleriyle belediye başkanları ters düşmüş. İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir'in de arasında bulunan illerde büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmış olması da bu makamlara teveccühü azaltmış."


Anahtar Kelimeler : Sarıkaya"AK , Parti , kulisinde , konuşulanlara , göre , Kayseri , milletvekili , , AK , Parti , Genel , Başkan , Yardımcısı , Mehmet , Özhaseki'nin , Ankara , Büyükşehir , adaylığı , kesinleşmiş , gibi" , dedi. , İçişleri , Bakanı , Süleyman , Soylu'nun , adı , ise , İzmir , için , konuşuluyor... , ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Siyaset haberleri