MHP'nin İstanbul Başkan Adayı Bakın Kim Oldu!

MHP'nin İstanbul Başkan Adayı Bakın Kim Oldu!

08 Kasım 2018 18:15

Siyaset

Sayfa Görüntüleme : 241

Yorum Sayısı : 0
 

Mart 2019'daki yerel seçimler için aday arayışlarını hızlandıran MHP'de, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Ali Müfit Gürtuna ve gazeteci Taha Akyol ismi öne çıktı.

 Daha önce İstanbul için Bedrettin Dalan ismini gündemine alan MHP, Dalan'ın 'istemiyorum' mesajının ardından bu isimden vazgeçmişti.
 
 
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AK Parti ile yerel seçimlerde ittifak yapmayacağını açıklamasının ardından siyaset kulisleri, bu soruya yanıt arıyor. İstanbul'da daha önce Bedrettin Dalan ismini gündemine alan MHP'de, Ali Müfit Gürtuna ve Taha Akyol ismi öne çıktı.
 
T24'ten Hülya Karabağlı'nın habere göre, siyasi kariyerine Anavatan Partisi'nde başlayan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı da yapan Ali Müfit Gürtuna'nın adı kulislerde MHP'nin İstanbul adayı olarak dolaşıyor.
 
Öte yandan Hürriyet gazetesinden ayrılan isimlerden olan Taha Akyol da sürpriz isim olarak kulise düşmüş oldu. Usta gazeteciye henüz bir teklif yapılıp yapılmadığı bilinmiyor.
 


Anahtar Kelimeler : Mart , 2019'daki , yerel , seçimler , için , aday , arayışlarını , hızlandıran , MHP'de , , İstanbul , Büyükşehir , Belediye , Başkan , adaylığı , için , Ali , Müfit , Gürtuna , ve , gazeteci , Taha , Akyol , ismi , öne , çıktı. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Siyaset haberleri