İyi Parti ve Mansur Yavaş

İyi Parti ve Mansur Yavaş

12 Kasım 2018 16:31

Siyaset

Sayfa Görüntüleme : 244

Yorum Sayısı : 0
 

İYİ Parti, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden aday olması için bugün ya da yarın Mansur Yavaş'la görüşecek.

Yerel seçime 4 ay kala Ankara için adı öne çıkan Mansur Yavaş ile görüşme gerçekleştirecek.İlk yerel seçim sınavını vermeye hazırlanan İYİ Parti, il ve ilçelerde milliyetçi, muhafazakar, geçmişi temiz, dürüst, tanınır adaylarla yola çıkacak. İYİ Parti'de 1-15 Aralık arasında aday adaylığı başvuruları alınacak. Yapılacak temayül yoklamalarıyla yörelerin özelliklerine göre doğru adaylar belirlenecek.
 
 
 
İYİ Parti, Ankara İçin Mansur Yavaş'la Görüşecek 4 saat önce
İYİ Parti, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden aday olması için bugün ya da yarın Mansur Yavaş'la görüşecek.
İYİ Parti, yerel seçime 4 ay kala Ankara için adı öne çıkan Mansur Yavaş ile görüşme gerçekleştirecek.İlk yerel seçim sınavını vermeye hazırlanan İYİ Parti, il ve ilçelerde milliyetçi, muhafazakar, geçmişi temiz, dürüst, tanınır adaylarla yola çıkacak. İYİ Parti'de 1-15 Aralık arasında aday adaylığı başvuruları alınacak. Yapılacak temayül yoklamalarıyla yörelerin özelliklerine göre doğru adaylar belirlenecek.
 
 
Milliyet'ten Bahar Atakan'ın haberine göre, 2014'teki yerel seçimde CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Mansur Yavaş'ın, 2019'da CHP ve İYİ Parti'nin ortak aday olmak istediği öne sürülürken, İYİ Parti "gayri resmi bir görüşme için" Yavaş ile bir araya gelecek. Bugün ya da yarın gerçekleşecek görüşmenin içeriği Genel Başkan Meral Akşener'e aktarıldıktan sonra Yavaş'ın adaylığına yönelik açıklama yapılması bekleniyor.
 
Haberde görüşmeyi gerçekleştirecek İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun yaptığı açıklamada, "Sayın Yavaş ile görüşeceğim. Sayın Yavaş'ın düşüncesini ve süreci nasıl değerlendirdiğini öğrenmek için yapılacak bir ziyaret. Adaylık sürecini değerlendirmek istiyoruz. Ankara için hatırı sayılır bir isim. İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olursa mutlu oluruz. Bizi tercih etmesini isteriz. Saygı duyduğumuz, namuslu bir vatan evladıdır" dedi.
 
İYİ Parti kulislerinde eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un adı da Ankara adayı olarak dillendiriliyor. Akşener, Altınok için "Dostum, kardeşim olan bir insandır" derken, Altınok'un kızı Ayça Altınok haziranda İYİ Parti'ye katılmıştı.


Anahtar Kelimeler : İYİ , Parti , , Mart , 2019'da , yapılacak , yerel , seçimlerde , Ankara , Büyükşehir , Belediyesi'nden , aday , olması , için , bugün , ya , da , yarın , Mansur , Yavaş'la , görüşecek. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Siyaset haberleri