Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü! İddia Aday Gösterilebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü! İddia Aday Gösterilebilir

15 Kasım 2018 10:30

Siyaset

Sayfa Görüntüleme : 426

Yorum Sayısı : 0
 

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yakın zamanda görüştüğünü iddia etti.

"Hatta görüşme sırasında Gökçek'e de bu konuda açıklama yapmamasını önerdiğini söyleyebilirim. Peki, Erdoğan ve Gökçek 1,5 saat süren görüşmede neler konuştular. Görüştükleri ana konu elbette yerel seçim oldu. Gökçek görüşmenin başında Erdoğan'a AK Parti'nin neferi olduğunu, başka hiçbir partiden aday olmayacağı gibi AKP'den de ayrılmayacağını vurguladı. Devlet Bahçeli ile görüşmediğini ve kendisine MHP'den resmi bir teklif de gelmediğini vurgulayan Melih Gökçek'in, "Sayın Cumhurbaşkanım siz her ne kadar yerel seçimde AKP ile MHP ittifakına gerek duymuyorsunuz ama benim yaptırdığım anketler ve gözlemlerim bu ittifakın çok yararlı olacağını gösteriyor" dediğini öğrendim. Görevden süresini tamamlayamadan hiçbir gerekçe gösterilmeden alınması nedeniyle Erdoğan'a bir yıldır kırgın olan Gökçek ile Erdoğan'ın buluşmasının en önemli sonucu şudur: Melih Gökçek, AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmeye çok yakın."


Anahtar Kelimeler : Yeniçağ , yazarı , Orhan , Uğuroğlu , , Cumhurbaşkanı , Recep , Tayyip , Erdoğan , ile , eski , Ankara , Büyükşehir , Belediye , Başkanı , Melih , Gökçek'in , yakın , zamanda , görüştüğünü , iddia , etti. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Siyaset haberleri