MHP İstanbul, Ankara ve İzmir'den Aday Çıkarmıyor

MHP İstanbul, Ankara ve İzmir'den Aday Çıkarmıyor

24 Kasım 2018 13:18

Siyaset

Sayfa Görüntüleme : 517

Yorum Sayısı : 0
 

Bahçeli'nin İl ve Belediye Başkanları Toplantısı'nda, " İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkarmayacağız. AK Parti'nin adaylarını destekleyeceğiz" açıklaması üzerine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahçeli'ye teşekkür etti.

Bahçeli'nin İl ve Belediye Başkanları Toplantısı'nda, " İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkarmayacağız. AK Parti'nin adaylarını destekleyeceğiz" açıklaması üzerine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahçeli'ye teşekkür ederek, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Cumhur İttifakı'na bağlılığını bir kez daha ifade ettiği için teşekkür ediyorum. Biz de Cumhur İttifakı'na bağlılığımızı tekrar beyan ediyoruz" dedi.

14 büyükşehir ve 26 il belediye başkan adayını açıklamak için Haliç Kongre Merkezi'nde AK Partililerle bir araya gelen Erdoğan, adayları açıklamadan önce MHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkarmama kararı hakkında konuştu. Erdoğan konu hakkında şunları söyledi:
 
 
"Konuşmamın başında MHP lideri Devlet Bahçeli'ye Cumhur İttifakı'na verdiği kıymet ve bağlılığı için bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz de AK Parti, olarak ülkemizin beka dayanağı olarak gördüğümüz Cumhur İttifakı'na bağlılığını ilan ediyoruz. 3 büyükşehirde aday çıkarmama kararı için de ayrıca teşekkür ediyorum.
 
 
Bahçeli'nin ifadesiyle zillet ittifakı karşısında yükümüzün ne kadar ağır olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Birileri için ittifaklar seçimle, sandıkla sınırlı olabilir. Biz ülkenin ve milletin geleceği için yaptığımız ittifakı sonraki nesillere de miras olarak bırakacağız.
 
 
Bir kez daha Sayın Bahçeli ve MHP'ye gönül vermiş kardeşlerime bu kutlu yürüyüşe verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Sayın Bahçeli'ye İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkarmayarak AK Parti'yi destekleme kararı için de ayrıca teşekkür ediyorum.


Anahtar Kelimeler : Bahçeli'nin , İl , ve , Belediye , Başkanları , Toplantısı'nda , , " , İstanbul , , Ankara , ve , İzmir'de , aday , çıkarmayacağız. , AK , Parti'nin , adaylarını , destekleyeceğiz" , açıklaması , üzerine , Cumhurbaşkanı , ve , AK , Parti , Genel , Başkanı , Recep , Tayyip , Erdoğan , , Bahçeli'ye , teşekkür , etti. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Siyaset haberleri