Bakan Açıkladı. İşte İnternette Uygulamalar

Bakan Açıkladı. İşte İnternette Uygulamalar

05 Kasım 2018 14:25

Teknoloji

Sayfa Görüntüleme : 116

Yorum Sayısı : 0
 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Bakan Mehmet Cahit Turhan ''İnternette uygulanan adil kullanım kotası 2019'da kaldırılacak" dedi.

 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan "İnternette uygulanan adil kullanım kotası 2019'da kaldırılacak" dedi. Adil Kullanım Koşulları kapsamında tanımlı olan internet paketlerinde belirlenen AKK değerleri aşıldıktan sonra ay sonuna kadar internet erişim hızınızda kısıtlama oluyordu.
 
İNTERNET ERİŞİM HIZINDA KISITLAMA OLUYORDU
 
Adil Kullanım Koşulları (AKK) kapsamında tanımlı olan internet paketlerinde belirlenen AKK değerleri aşıldıktan sonra ay sonuna kadar internet erişim hızınızda kısıtlama oluyordu.
 
2019'DA ADİL KULLANIM KOTASI KALKACAK
 
Bakan müjdeli haberi az önce verdi. 2019'da Adil Kullanım Kotası'nın kalkacağı ve internette kısıtlama olmayacağını duyurdu.
 
 Adil kullanım kotası, internet kullanıcılarının internet kullanımı esnasında yoğun veri trafiğinden etkilenmemesi için ve oluşabilecek teknik problemleri engellemek amacıyla uygulanan planlanmış uygulamalar bütünüdür.
 
Adil kullanım kotası dahilinde, kullanıcılar belirli bir limite kadar indirme işlemi uygulayabilir. İzin verilen limitleri dolduğunda ise internet hızında düşüş yaşanır. Örneğin standart olarak 20 mbps hız ile internet kullanan bir kullanıcı, kendi hizmetinde izin verilen 10 GB'lık veri indirme limitini aştığında internet hızı 3 mbps'a düşürülür ve bir sonraki sıfırlanma süresine kadar 3 mbps hız kullanır.
 
 

 


Anahtar Kelimeler : Ulaştırma , ve , Altyapı , Bakanı , Bakan , Mehmet , Cahit , Turhan , ''İnternette , uygulanan , adil , kullanım , kotası , 2019'da , kaldırılacak" , dedi. , ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Teknoloji haberleri