Dahi Çocuğa Önce Cem Ylmaz Sonra YÖK Sahip çıktı

Dahi Çocuğa Önce Cem Ylmaz Sonra YÖK  Sahip çıktı

15 Haziran 2017 15:59

Yaşam

Sayfa Görüntüleme : 335

Yorum Sayısı : 0
 

Maddi durum yetersizliklerinden dolayı konservatuvar hayallerini gerçekleştiremeyen otizim hastası Yunus Yazar'a, Cem Yılmaz yardım eli uzatmıştı. YÖK Başkanı Yekta Saraç da haberlerden sonra harekete geçti.

 
Tek katlı bir gecekonduda yaşayan ve günde 7 saatini bir hayırsever tarafından hediye edilen piyanosunun başında geçiren Yunus'un hikayesini okuyan sanatçı Cem Yılmaz da genç yeteneğin yardım çığlığına duyarsız kalmayarak Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda gence destek olmak istediğini belirtmişti. Ünlü komedyen "Bu kıymetli kardeşimize destek olmak istiyorum. Konservatuvar okuması için yetkililer de destek olursa, ben burs vermek isterim." ifadelerini kullanmıştı.
 
 
Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın talimatıyla, İstanbul'un Beykoz semtinde yaşayan ve dünyaca ünlü besteci Mozart ile aynı müzik kulağına sahip 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar'ın durumu, ilgili birimlerince incelemeye alındı.


Anahtar Kelimeler : Maddi , durum , yetersizliklerinden , dolayı , konservatuvar , hayallerini , gerçekleştiremeyen , otizim , hastası , Yunus , Yazar'a , , Cem , Yılmaz , yardım , eli , uzatmıştı. , YÖK , Başkanı , Yekta , Saraç , da , haberlerden , sonra , harekete , geçti. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Yaşam haberleri