Cumhurbaşkanı Açıkladı Bakın Bayram Tatili Kaç Gün?

Cumhurbaşkanı Açıkladı Bakın Bayram Tatili Kaç Gün?

11 Ağustos 2017 15:01

Yaşam

Sayfa Görüntüleme : 132

Yorum Sayısı : 0
 

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan Yaklaşan Kurban bayramı için tatil süresini açıkladı

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan Yaklaşan Kurban bayramı için tatil süresini açıkladı 
Erdoğan iç ve dış  turizmdeki durgunluğun giderilmesi adına otel doluluğunun artması gerektiğini söyledi. Bunun için çalışmalar yapıldığını belirtti. Bu duruma göre kurban bayramının 10 gün olacağının müjdesini de vermiş oldu 
 
Başbakan Yıldırım, Kurban Bayramı tatiline ilişkin, "Bu konuyu salı günü Bakanlar Kurulu'nu toplayacağız, orada değerlendireceğiz" dedi. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, "Durum hakikaten müsaitse, turizm açısından isabetli olur. Turizm sektöründeki açığı süratle kapamaya vesile olur. Hayırlı bir adım olur" ifadelerini kullandı.
 
Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldırım, Kurban Bayramı tatiline ilişkin "Salı günü Bakanlar Kurulu yapacağız, orada değerlendireceğiz. Toplumun bir kesimi çalışmaya devam edelim diyor. Özellikle turizm sezonunu daha iyi değerlendirmek için tatili uzatalım diyenler de var. Her ikisi de değerlendirilecek. Beni şahsi fikrim yok. Şahsi fikirle ülke yönetilmez" diye konuştu.
 
 
Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin 25 Eylül'de düzenleyeceklerini ilan ettiği bağımsızlık referandumuna ilişkin sorulan soruya ise şu yanıtı verdi:
 
Sınırımızda yeni bir yapay devlet oluşturulmasına izin vermemiz söz konusu değil. Bu konuda muhattap ülkelerle görüşmeler yapıyoruz. Ülkemizin güvenlik haklarına yönelik bir tutum yaşarsak, buna karşılık göstermekten geri durmayız.
 

 


Anahtar Kelimeler : Cumhurbaşkanı , recep , Tayyip , Erdoğan , Yaklaşan , Kurban , bayramı , için , tatil , süresini , açıkladı , ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Yaşam haberleri