Fethullah Olan Adını Mahkemeye Başvurarak Değiştirdi

Fethullah Olan Adını Mahkemeye Başvurarak Değiştirdi

11 Kasım 2017 14:56

Yaşam

Sayfa Görüntüleme : 370

Yorum Sayısı : 0
 

Karaman'da öğrencileri tarafından "Fethullah hocam" denmesinden rahatsız olan öğretim görevlisi mahkemeye müracaat ederek adını değiştirdi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine bağlı  Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olan Fethullah Baldır, öğrencilerinin "Fethullah hoca" demesinden rahatsızlık duyduğu için adını değiştirme kararı aldı.  Karaman Adliyesine müracaat eden öğretim görevlisi, Fethullah olan ismini Yusuf Selim olarak değiştirtti.
 
Mahkemeye müracaat ederek Yusuf Selim adını alan Baldır, "17-25  Aralık'tan sonra ismimden rahatsız olmaya başladım. Daha sonra 15 Temmuz darbe girişimi gerçekleşti. Vatanını, milletini seven birisi olarak bu darbe girişiminden sonra ismimden duyduğum rahatsızlık daha çok arttı. Girdiğim ortamlarda ve öğrencilere kendimi Fethullah olarak tanıtmak, daha sonra yine ortamlarda Fethullah hoca olarak anılmak şahsımı çok ciddi şekilde rahatsız ediyordu.Bugün de mahkeme oldu ve hakimde ismimi Yusuf Selim olarak değiştirdi. Şu an çok mutluyum" dedi.


Anahtar Kelimeler : Karaman'da , öğrencileri , tarafından , "Fethullah , hocam" , denmesinden , rahatsız , olan , öğretim , görevlisi , mahkemeye , müracaat , ederek , adını , değiştirdi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Yaşam haberleri