Muğla'da Deprem! Vatandaş Sokaklarda Sabahladı

Muğla'da Deprem! Vatandaş Sokaklarda Sabahladı

25 Kasım 2017 10:32

Yaşam

Sayfa Görüntüleme : 279

Yorum Sayısı : 0
 

Muğla'da saat 00.49'da 5,1'lik deprem meydana geldi.

Muğla'nın  Ula ilçesinde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem ve artçı sarsıntılar nedeniyle dağlık alanda bulunan 25 hanelik Arıcılar Mahallesi sakinleri, kurulan çadırlarda ve yakılan ateş başında sabahladı.   Ula İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz, "Devlet olarak görevimizin başındayız. Can kaybı yok. Tüm görevliler mahalle halkı ile yakından ilgileniyor" dedi.
 
Köye ulaşan AFAD ekipleri iki çadır kurdu. Sağlık ekipleri panik ile fenalaşanlara ilk yardımda bulundu. Can kaybının yaşanmadığı depremde mahalle sakinlerinin bir kısmı elektrikli sobalarla ısıtılan çadırda bir kısmı ise sokakta yaktığı ateş başında sabahladı. Dağ eteklerine konulan yaklaşık 100 arı kovanı, düşen kaya parçaları nedeniyle telef oldu. İki tane kerpiç evde duvar ikiye ayrıldı. Mahalle sakinleri evlerinden giyecek ve değerli eşyalarını alarak çadırlara yerleştirildi.  
 
Yaşanan deprem ile ilgili açıklama yapan  Ula İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz, "00.49 sıralarında deprem ve arkasından çok sayıda artçılar meydana geldi. Mahallede bekletilen görevlilerimiz vardı. Hazırdaki ekiplerle beraber kısa sürede dozerlerin yolu açmasıyla mahalleye ulaştık.  Devlet olarak vatandaşımızın yanında gerekeni yapıyoruz.  Muğla Valiliği kriz masası oluşturdu. Verilecek karar ile mahallenin tahliyesini sağlayacağız" dedi.
 
Arıcılar Mahalle Muhtarı Selim  Uysal, "Şu an mahallede yaşayan vatandaşlarımızın tahliyesi için görüşme halindeyiz.Can kaybı yok ama evlerde hasar büyük. İki gündür korkudan evlerimize giremiyoruz. Devletimiz yanımızda her türlü ihtiyacımız karşılıyor" dedi.
 


Anahtar Kelimeler : Muğla'da , saat , 00.49'da , 5 , 1'lik , deprem , meydana , geldi. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Yaşam haberleri