Şizofren Hastası Genç Annesini Öldürdü

Şizofren Hastası Genç Annesini Öldürdü

11 Ocak 2018 13:28

Yaşam

Sayfa Görüntüleme : 420

Yorum Sayısı : 0
 

10 yıl paranoid şizofreni tedavisi gören Öner Boy, 2012'de annesini beyzbol sopasıyla yaraladı.

İlk olarak 2012'de, "Beyzbol sopasıyla annesinin kemiklerini kırdı" haberiyle haber bültenlerine konu oldu.. O dönem 27 yaşında olan Öner Boy, paranoid şizofreni hastasıydı. Evde beyzbol sopası ve ekmek bıçağıyla saldırdığı annesi Emine Boy, ablası ve çığlıkları duyarak yardıma giden komşularını feci şekilde dövdükten sonra kendini odaya kilitlemiş, Özel Harekât polisleri kapıyı kırana kadar da direnmişti. Öner Boy Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne götürüldü, 71 yaşındaki annesi Emine Boy ise ağır yaralı halde hastaneye kaldırıldı.
Bu olaydan yaklaşık 4 yıl sonra Öner Boy, annesini bu defa vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdü.  İddianamede ayrıca Boy'un Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden paranoid şizofreni raporu olduğunun, Adli Tıp Raporu'yla şüphelinin cezai sorumluluğu bulunmadığının belirlendiği belirtildi.
 
 Eşini kaybeden, oğlu cezaevine giren baba İbrahim Boy, duruşmada gözyaşları içinde şunları söyledi: "10 senedir psikolojik rahatsız. Şikayetçiyim. Ölen eşim, cinayeti işleyen oğlum. Daha önce de annesinin kemiklerini kırdı. Komşular telefon edince olaydan haberim oldu. Kısa süre önce 'Tedavisinde önemli bir aşama kaydedildi ve düzeldi' denilerek ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden taburcu edildi.". Boy'un tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.
 
Kaynak: Habertürk


Anahtar Kelimeler : 10 , yıl , paranoid , şizofreni , tedavisi , gören , Öner , Boy , , 2012'de , annesini , beyzbol , sopasıyla , yaraladı. ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Yaşam haberleri