Vatandaşlara Kritik Kar Alarmı!

Vatandaşlara Kritik Kar Alarmı!

18 Ocak 2018 08:24

Yaşam

Sayfa Görüntüleme : 664

Yorum Sayısı : 0
 

Vatandaşlara kritik uyarısı Meteorolojiden geldi.

 İstanbul'a ne zaman kar yağacak? sorusunu merak eden İstanbullular için de tahmin geldi. İstanbul'da önümüzdeki 5 gün içinde kar yağışı beklenmiyor. İşte kar ve sağanak yağış uyarısı yapılan iller.
 
MUŞ VE ERZURUM İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI
 
Cuma günü (19.01.2018) akşam saatlerine kadar yoğun kar yağışı (20-40 cm) olarak devam etmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
BİNGÖL VE ERZİNCAN İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI
 
Bugün (18.01.2018 Perşembe) Bingöl çevrelerinde beklenen yağışlar, cuma öğle saatlerine kadar kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde yoğun kar (21 cm ve üzeri) olarak tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
ELAZIĞ ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞMUR VE YOĞUN KAR YAĞIŞLARINA DİKKAT
 
Elazığ çevrelerinde beklenen yağışlar, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuvvetli yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak (21-75 Kg/m2), yükseklerinde ve gece saatlerinden sonra il genelinde tipi şeklinde yoğun kar yağışı (21-50 cm) olarak tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, buzlanma ve don olayı) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
ŞANLIURFA VE MALATYA ÇEVRELERİ İÇİN SAĞACAK YAĞIŞ UYARISI
 
Bugün Şanlıurfa çevrelerinde beklenen sağanak yağışların Cuma öğle saatlerine kadar yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
GAZİANTEP ÇEVRELERİNDEKİ ÇOK KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT
 
Bugün Gaziantep çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Cuma sabah saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (50-80 Kg/m2), olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
KİLİS ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT
 
Bugün Kilis çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli (30-60 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir
 
ADIYAMAN ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ SAĞANAK VE KUZEYİNDE YOĞUN KAR YAĞIŞLARINA DİKKAT
 
Bugün Adıyaman çevrelerinde beklenen yağışların çok kuvvetli yer yer şiddetli sağanak yağış (51-100 Kg/m2), kuzey ilçelerinde ise yoğun kar yağışı (20-50 cm) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, buzlanma ve don olayı) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
OSMANİYE VE ADANA İÇİN ÇOK KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT
 
Bugün Osmaniye çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Cuma sabah saatlerine kadar çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
KAHRAMANMARAŞ ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ SAĞANAK VE KAR YAĞIŞLARINA DİKKAT
 
Bugün Kahramanmaraş çevrelerinde beklenen yağışların çok kuvvetli yer yer şiddetli sağanak (51-100 Kg/m2), kuzey ilçelerinde ise yoğun kar (20-50 cm) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, buzlanma ve don olayı) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
ANTALYA'NIN DOĞU İLÇELERİNDEKİ ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT
 
Bugün Antalya'nın Alanya, Gazipaşa, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların akşam saatlerine kadar çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
DÜZCE ve BOLU'DA KAR YAĞIŞI
 
Bugün Düzce çevrelerinde görülecek yağışların Kaynaşlı, Gölyaka, Yığılca ve Çilimli ilçelerinde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde kuvvetli kar yağışı (10-20 cm) olarak meydana geleceği tahmin edildiğinden, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Anahtar Kelimeler : Vatandaşlara , kritik , uyarısı , Meteorolojiden , geldi. , ,Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Yaşam haberleri